Charakteristikou esence č. 35 jsou neodbytné myšlenky kroužící hlavou, neschopnost je vypnout, zastavit, umlčet. Snahy se uvolnit trvají pár vteřin a znovu je mysl stržená k dalšímu uvažování, hloubání, přemítání. Jednou má však hlavička dost věčného uvažováni, ztěžkne pod váhou myšlenek, začne stávkovat, bolet. Mohou se přidružit problémy s koncentrací, bolesti očí, vnitřní neklid a nervozita.
Výjádření člověka poukazující na potřebu esence č.35:
Nemohu vypnout
Diskutuji sám se sebou
Nemohu se koncenrovat na jednu věc, napadá mě jich několik najednou
Moje hlava mi připadá jako kolotoč bez vypínače
Vrací se mi hovory z minulosti a zlobím se, jelikož jsem měl jinak argumentovat
Spory v práci často řeším v myšlenkách i několik dnů, vzpomenu si i po týdnech
V noci se budím a často uvažuji nad různými záležitostmi
Jak jsem na to tehdy mohl zapomenout?
Reagoval jsem správně? Hm...dnes už to nezměním, ale přece...mohl jsem tehdy...
Zjednodušeně bychom mohli nazvat stav mysli White Chesnut chaotickým. Pokud jsme myšlenkově naladěni na denní snění vede nás to směrem ke Clematisu ( č. 9 Bílá lesní réva ), pohroužení do vzpomínek k esenci Honeysuckle ( č.16 Zimolez ). Do hry mohou vstoupit i výčitky svědomí a další doprovodnou esencí bude Pine (č.24 Skotská sosna ). Pesimistické naladění, myšlenky negativně hlodající v mysli bychom měli ošetřit esencí Gentian ( č.12 Hořec podzimní ).
Někdy se člověk nadchne způsobem, který ho nemůže pustit a nevzdává to, bojuje, zkouší znovu a znovu. Co když se výsledek nedostaví a hlavou neustále víří otázka proč, jak, protože, možná proto.... atd.? Tímto se chci zmínit o fázi, která předchází duševnímu rozpoložení White Chesnut.
Léčitel D. Krämer se zmiňuje o spojitosti účinků esencí v souvislosti s patologickým vývojem duševního stavu, řetězovou reakci, souvislosti původu problému, rozvoje do dalšího stádia a stádium současnosti. ( 1+1+1 ).
D. Krämer vyvinul zajímavý systém hledání původu problému a z něj udělal stavební kámen ( 1+1+1 ) a přiřadil další dvě esence.
V praxi to znamená u člověka, který má symptomy White Chesnut začneme harmonizaci esencí Vervain, potom Hornbeam a terapii teprve zakončíme užíváním esence White Chesnut.
Představme si chodník ze tří vrstev ( 1+1+1 ) Horní vrstva je z asfaltu, střední beton a spodní je obyčejná hlína. Asfalt: vrstva komunikativní ( současnost ), beton: vrstva kompenzační ( mezidobí ), hlína: dekompenzace ( původ problému).
Abychom se dostali k původu problému je třeba začít od povrchu problému (současnost, rozkopat asfalt, Vervain ), potom se „prohrabat“ vrstvou střední ( mezidobí, Hornbeam ) a nakonec se dostanu ke kořenu problému ( hlína, dekompenzace, White Chesnut ).
Tímto způsobem pracuje s esencemi léčitel Dietmar Krämer.
Zaměření: Astrologie, Bachova kvetova terapie, Schüsslerovy mineraly, Tarot.
Kontakt: www.astrogaia.webnode.cz
Web: http://www.astrologin.wz.cz
Telefon: Nevyplněno