Jste zde


Jak se dožít 140 let IX.
Stanislav Brázda

Každá buňka lidského těla obsahuje 23 párů chromozomů (složených do 46 knih), které jsme zdědili. Páry jsou očíslovány podle velikosti. U starých lidí byly zjištěny společné charakteristiky genů ze 6 chromozomů, které jsou zodpovědné za imunitu.Těch je celkem 18 typů a dědíme je po rodičích. U starých lidí se opakoval gen DR1, který kóduje rychlou obrannou reakci na patogenní mikroorganismy.Zjistilo se, že např. není dobré být vlastníkem genu DR9 (který starým lidem v Okinawě vždy chyběl), protože potom máme sklony k různým onemocněním, např.revmatismu. Bylo zjištěno, že dlouhověcí lidé mají geny chránící tělo před infekcemi.

 

Vědci dále pátrají po genech prodlužujících život, ale zatím se takový gen nenašel, což potvrzuje mojí teorii, že i když jsme nositeli genu např. DR9 (který znamená JEN NÁCHYLNOST - ne ještě nemoc), nebo nemáme-li geny (DR1) chránící tělo před imunitou, neznamená to, že nemůžeme docílit pomocí mého objevu stejného efektu.Tvrdím, že když je organismus nasycen vitaminy, minerály, energií a ost. biologicky důležitými látkami, je takový organismus stejně obranyschopný, jako u dlouhověkých lidí. Podmínkou, aby se organismus všemi médii nasytil a byl obranyschopný je, že musí být zprůchodněny všechny energetické dráhy v organismu (viz text dále). Tak je tomu přirozeným způsobem podle mé teorie jen u cca 4% lidí, kteří mají maximální léčitelské schopnosti, tito lidé se nikdy "nezablokují" stresem, nemocí, úrazem, atd.- viz text o vzniku nemoci.Vědecké teorie podporují mojí teorii, že dlouhověcí lidé vedou zdravý aktivní život, což je pro mnoho z nás složité - viz moje teorie jak se zbavit problémů.


Jeden Francouzský vědec u dlouhověkých lidí objevil (kromě genu imunity) ještě společné znaky z 19tého chromozomu, který je zapojen do mozkové činnosti. Tento gen má tři typy - E2, E3, E4. Každý z nich vytváří jiný typ bílkoviny. Typ tohoto genu rozhoduje o tom, jestli člověk nemocní Alzheimerovou chorobou. Ta podle vědecké obce vzniká usazováním těžko rozpustných látek vláknitého charakteru na nervových buňkách.


Když se látek zachytí na buňkách mnoho, buňka zahyne.Bílkovina, kterou gen E2 kóduje zabraňuje této látce přichytit se na nervovou buňku a tím chrání před vznikem Alzheimerovy choroby. To bílkovina kódovaná genem E4 nedokáže. Podle vědců je téměř jisté, že kdo zdědí po obou rodičích gen E4, onemocní Alzheimerovou chorobou dříve, třeba v sedmdesáti, kdo zdědí jeden gen E4, onemocní později, cca v osmdesáti letech. Lidé s genem E2 onemocní Alz. chorobou jen výjimečně a když, tak mnohem později. Kombinace genu E2 a E3 této nemoci zabraňuje.U dlouhověkých lidí byly zjištěny další geny bránící vzniku arteriosklerózy, šedého zákalu, rakoviny a ost. nemocí. V současné době za reálnou délku života považují vědci věk 120 let, kterého se někteří lidé dožívají.


I u těchto dlouhověkých lidí jsem diagnostikoval nedostatek určitých vitaminů, minerálů, i nějaké malé "bloky" pro tok energie v organismu (jenom páteř a dráhy zubů- nebyl zablokován organismus!), malý nedostatek svalové hmoty atd. a jsem přesvědčen, že jejich doplněním a "odblokováním" by se jejich věk dlouhověkých mohl ještě prodloužit na hranici podle mé teorie - 140 let. Samozřejmě si uvědomuji, že tím by se u těchto lidí dosáhlo téměř laboratorních podmínek, což víme, že v životě není téměř možné a proto se také lidé takového věku nedožívají. Účelem této knihy je uvědomit si všechny okolnosti, které ovlivňují naše zdraví a tím délku a kvalitu našeho života. Mojí diagnostickou metodou jsem zjistil, že dlouhověcí lidé měli vždy dostatek (90-100%) těchto vitaminů, minerálů a biologicky účinných látek: beta-karoten, B3, B6, B12, biotin, D2,D3, síra, křemík, železo, hořčík, vápník, fosfor, zinek, selen, jod, koenzym Q10, mangan, lysin, bílkovina, tuk, vláknina.U těchto lidí nebyl organismus nikdy "zablokován" pro příjem vitaminů, minerálů, energií. Tito lidé mají v organismu maximum životní energie a fyzické energie a spotřeba jejich organismu je 10-25% životní energie denně.





Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

Stanislav Brázda

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nám. 5. května 24, 252 25 Jinočany, Praha-západ
Tel./fax: 257 960 095
Kancelář a objednání: 606 119 600
www.brazda-s.cz

Web: Nevyplněno

Telefon: Nevyplněno



Další články autora
více