Jste zde


Kniha za milion od Jana van Helsinga je návodem na mysl bohatých
RenataP

Kniha za milion je kniha o milionu. O čemkoliv, co pro vás představuje ten pověstný „milion“. Je o všem tom, co mají v hlavě ti nejbohatší lidé světa, nepsaná, leč snad do morku kostí děděná pravidla. Zajímavé na nich je, že jsou to pravidla, která se někdy opakují v duchovně laděných knihách a knihách o seberozvoji. Peněžní vzorce ovlivňují naši chudobu, většinou nejsme vychováváni k tomu, abychom si sami o sobě mohli bez jakékoliv pochybnosti říct – mám na to nejlepší!

 

A to se netýká jen peněz, ale také životních postojů, vztahů a zejména pak vztahu k lásce.  Pozitivní myšlení a hospodárné zacházení s časem, energií a silami, které v životě máme, nás žádná škola nenaučí. Že by i to byl důvod, proč všechny ty elitní školy, nebo soukromí vyučující, kteří se starají o potomky těch nejbohatších, mají trochu jiné metody, než které se učí na konvenčních školách. Raději do toho ani nezabíhat do podrobností.

Důležité je vědět, že aby člověk měl ten správný tah na branku, zaměření na cíl a neměl neustálé cukání ustupovat ze svých cílů, musí k tomu být od útlého dětství vychován.  Máme v sobě totiž množství omezujících vzorců, které tu autor postupně vypisuje a probírá.  Od pocitů viny za to, že bychom se mohli mít lépe než ostatní, po nenávist k bohatým, strach, méněcennost a neustále přítomná nutnost se přizpůsobovat tomu, v čem žijeme.

Existuje zde popsaných několik technik, které pomohou k tomu si v sobě urovnat ten pravý cíl. Pomohou poznat, jaké jsou vaše silné stránky. Co doopravdy chcete a alespoň mentálně si představit své cíle a svou cestu za nimi. Některé informace mne i velmi překvapily. Třeba to o železné vůli. Člověk by řekl, že to je něco, co nás povznáší, co je nutné k úspěchu, co je jednoznačnou ctností. Cílevědomost a umanutá železná vůle. Ale není tomu tak…

„S železnou vůlí to však v tomto případě není tak jednoduché (řeč je o pocitu šťastného života). Jestliže totiž cvičíme a trénujeme naši železnou vůli, zároveň tak vlastně cvičíme a trénujeme potlačování našich pocitů a ignorování varovných signálů těla. Cvičíme a trénujeme tak dlouho, až tyto signály vůbec nevnímáme. Chceme něčeho bezpodmínečně dosáhnout, víme ale přitom vůbec, zdali je to, co chceme, pro nás také dobré; a zdali je to dobré pro naše okolí, naši rodinu a náš životní cíl?“

Tak, a všechno se hroutí. V tuhle chvíli si můžete všechno, co jste naučili, nebo jste byli naučeni, znovu probrat společně s touto informací o tom, že železná vůle často potlačuje naši přirozenost. A teď hledej ten dobrý zlatý střed! Kde je?

Každý ho máme jinde….

Jan van Helsing se zabývá také různými znameními, duchovní pomocí, podporou zvenčí, kdy můžeme lépe vytříbit svůj cit pro věci, které se kolem nás dějí. Ne nadarmo se o úspěšných milionářích říká, že mají „čuch“. Protože opravdu mají, mají vypěstovanou tu schopnost rozeznat důležité od nedůležitého. A možná tohle mají i lidé, kteří jdou za úspěšnými vztahy nebo za svými pracovními sny a smysluplnou kariérou. Z nepřeberného množství metod, od těch drobných, které můžeme praktikovat před spaním, vizualizací, až po ty, ke kterým budeme potřebovat doprovod v podobě odborníka jako je kineziologie nebo regrese – si určitě vyberete. Čtivý styl, jakým je celá kniha podána je navíc ještě protknut doslova chutí si to všechno vyzkoušet, byť na něčem nedůležitém… ale já si jsem spíše jista tím, že v průběhu čtení Knihy za milion, vám v hlavě postupně uzraje váš vlastní „milion“. Ten cíl, ten sen… to, co je pro vás a vaši duši cenné.

A že možná na konci budete víc než kdy jindy motivováni k tomu, abyste za svým cílem vykročili.

O autorovi:

Jan van Helsing (vlastním jménem Jan Udo Holey) se narodil v roce 1967. Je autorem mnoha knih a majitelem vydavatelství Amadeus Verlag. V polovině 80. let minulého století začal cestovat, zejména při expedicích po USA, Egyptě, Jižní Americe, Africe a Asii učinil objevy, které zpochybňují náš osvícenecký pohled na svět. Na svých cestách se seznámil s řadou zajímavých lidí z okruhu tajných služeb, templářských rytířů i zednářských lóží. Tato setkání vedla k tomu, že roku 1993 napsal svou první knihu o tajných společnostech. Během dvou let se tento titul stal bestsellerem, prodalo se ho přes sto tisíc jejich exemplářů a byla přeložena do osmi jazyků. V roce 1995 následoval druhý díl, jehož obsah však natolik pobouřil jisté zájmové skupiny v Německu a ve Švýcarsku, že kniha byla na základě soudního rozhodnutí stažena z prodeje, aby tak občané byli „uchráněni“ před „škodlivými“ informacemi.

Ještě úspěšnější byla publikace Ruce pryč od této knihy, která očividně sedla do aktuálních nálad společnosti, protože se jí prodalo více než dvě stě tisíc výtisků. Ve svých (prozatím) patnácti knihách dokázal Jan van Helsing nejen s velkým předstihem předpovědět politický i ekonomický vývoj, ale také podrobně vysvětlit, jak má být na světě pomocí globálního terorismu a následné zostřené kontroly občanů nastolen nový světový řád. Jana van Helsinga můžete navštívit také na internetových stránkách www.amadeus-verlag.com.

Vydalo nakladatelství Anch Books, 2017, www.anch-books.eu




Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno

RenataP

Zaměření: Nevyplněno

Kontakt: Nevyplněno

Web: Nevyplněno

Telefon: Nevyplněno



Další články autora
více