Jste zde


Jaké specifikace musím vzít v úvahu, když si chci koupit telefon pro fotografování?
Esoterika.cz

 

V počátcích kapesních telefonů byl určen pouze pro hovory a textové zprávy a jednoduché úkoly, jako jsou připomenutí, psaní poznámek, přehrávání hudby atd. V dnešní době se tento skromný telefon postupně rozvinul do produktivity a zábavy. několik desítek let nebo tak. A pravděpodobně jedna věc, na kterou se většinou používají, je pořizování snímků nebo videí. Ve skutečnosti se drasticky vyvinulo, že většina chytrých telefonů s fotoaparátem dnes produkuje kvalitu obrazu téměř jako DSLR.

Pokud je tedy toto vaším primárním hlediskem při nákupu smartphonu, pak článek, který jsem dnes připravil, vyhovuje vašim potřebám. V této diskusi jsem uvedl některé ze základních faktorů, které musíte upřednostnit, abyste našli ten nejlepší smartphone, který vyhovuje vašim fotografickým základům.

Megapixelů

Základním faktorem, který musíte mít na paměti, je megapixel fotoaparátu. To je poměrně snadný úkol, protože rozlišení obrazu je vždy uvedeno ve specifikacích telefonu před jeho zakoupením. Také by to nebyl problém, zvláště pokud máte finanční možnosti dovolit si vlajkové telefony. Naopak to může být problém, pokud máte omezený rozpočet a nemáte dostatek peněz na nákup dražších smartphonů.

Dobrou zprávou však je, že existují telefony střední třídy, pro které se můžete rozhodnout, které mají 48 MP nebo vyšší a dokážou produkovat vysoce kvalitní snímky. Pokud je to váš případ, musíte ohrozit další funkce, pokud bude mít rozlišení fotoaparátu, které preferujete.

Stabilizace obrazu

Stabilizace obrazu nebo fotoaparátu je něco, co si mnozí neuvědomují. Laicky řečeno, je to schopnost fotoaparátu vyvážit obraz, když se vy nebo objekt pohybujete. Bez funkce stability bude fotografie pořízená fotoaparátem rozmazaná a celkově nepříjemná i při sebemenším pohybu.

Stabilizace obrazu vyvažuje optiku a světlo kolem objektu přes čočku fotoaparátu. Díky tomu získáte detailní a ostřejší snímky. S tím, co bylo řečeno, je důležité si tento faktor uvědomit před nákupem svého budoucího telefonu.

Velikost snímače

Velikost snímače je v podstatě tvar a velikost čočky fotoaparátu. Jinými slovy, tyto základní funkce fotoaparátu k určení úhlu snímků s ohledem na konkrétní objektiv, který fotoaparát používá. Rovněž vyrovnává světlo odrážející se v objektu, aby se vytvořil jasnější obraz. Kromě toho musíte mít na paměti, že rozlišení obrazu a velikost snímače jsou různé vlastnosti, které musí spotřebitel zvážit.

Pokud nehledáte na rozpočet, důrazně doporučuji, abyste se rozhodli pro vlajkové telefony, protože většina z nich je vybavena nejpokročilejšími technologiemi, které jsou dnes k dispozici. Například Huawei p50 pro camera nabízí rozlišení obrazu 50 MP a funkce, jako je podpora RAW, režim Pro a režim Bokeh. A k tomu všemu má také 64MP snímač s 90mm objektivem OIS, který může poskytnout 3,5x zoom pomocí hlavního fotoaparátu.

DRSNÝ

Pokud se ve fotografování příliš nevyznáte, možná jste o RAW ještě neslyšeli. Vsadím se, že většina spotřebitelů pamatuje pouze na rozlišení obrázků a editační funkce telefonu. Tyto základní možnosti jsou však pouze špičkou ledovce, protože RAW je dalším důležitým faktorem, který může výrazně zlepšit kvalitu obrazu.

Z výrazu samotného slova RAW je jednoduše verze snímku, který neprošel žádným zpracováním fotografie – jde v podstatě o fotografii, která byla pořízena tak, jak je. Je to nezbytné, protože poskytuje kvalitnější obrázky než JPEG a umožňuje vám větší volnost při úpravách. Bohužel ne všechny smartphony mají tuto schopnost a jsou k dispozici pouze u prémiových smartphonů a některých smartphonů střední třídy.

Závěrečné myšlenky

Doufám, že vám dnešní tipy na některé z důležitých úvah o tom, co hledat ve smartphonu s fotoaparátem, pomohly najít nejlepší zařízení, které vyhovuje vašim fotografickým potřebám a preferencím. Bez ohledu na to, jaká je cena smartphonu, pokud má všechny vlastnosti, které jsem uvedl, pak by vám telefon s fotoaparátem měl poskytovat vysoce kvalitní snímky, které si zaslouží sociální média.

Hodnocení článku:

Hodnocení: 
0
Zatím nehodnoceno