Z pohledu Tradiční čínské medicíny se jedná o tak zvané BI syndromy.
Patří sem poúrazové bolesti svalů, kostí a šlach, pohmožděniny, křeče a ztuhlost, degenerativní změny páteře, ischias, revmatické bolesti, bolesti z přetížení, záněty.
Pomoc je zaměřena na utišení bolesti a nápravu příčiny problému. Bylinné směsi mají tedy účinek na posílení jater a ledvin, vyživení šlach a kostí, utišení bolesti, rozptýlení blokád krve a čchi.
Bolesti zad jsou výsledkem soustavného přetěžování organismu z fyzických i duševních příčin. Hraje zde roli nedostatek pohybu, nesprávný pohyb, nadváha, starosti, zvedání břemen, vrozené vady, sedavé zaměstnání, dlouhá doba strávená v autě a mnoho dalších „civilizačních“ příčin.
Často se vyskytuje problém vyhřeznutí meziobratlové ploténky. Léčba bylinami a pomocnými metodami nám může zajistit zlepšení stavu až do takové míry, že nemusí být nutné jít na operaci.
Je možné rovněž rozpuštění kostních výrůstků a odstranění růstových bolestí u dětí.
Z mé zkušenosti. Klient, přišel s potížemi krční páteře typu častých blokací s nemožností otočení hlavy. Byl měsíc před plánovanou operací s tím, že na ní jít nechce. Po měsíci velmi intenzivní nápravy se dostal do stavu, který již nevyžadoval operaci, a ta byla zrušena. Pak jsme pokračovali se standardní intenzitou a nyní je již zcela v pořádku.
Doba léčby je velmi individuální a za absolutní základ považuji tři měsíce, spíše déle. Záleží na době Vašich potíží. Čím déle trvají, tím déle se napravují.
autor: Petr Khür, www.khur.cz
zdroj: praxe, semináře TČM