Infekce bakterií Helikobakter pylori trápí až 40 % Evropanů. Léčí se kombinací několika léků, vlivem této léčby však dochází k postupnému ničení sliznice a oslabování imunitního systému. Chioská masticha je skvělou přírodní alternativou, která je stejně účinná a navíc bez vedlejších účinků.
První příznaky infekce touto bakterií jsou často připisovány běžným problémům s trávením. Bakterie se tak nepozorovaně množí a infekce přechází do další fáze, jejíž následky jsou o poznání vážnější. Proto doporučujeme navštívit lékaře, pokud u sebe pozorujete následující příznaky déle než 14 dní:
· neustálý hlad a nutkání jíst
· pocit těžkého žaludku
· nafouknuté břicho
· špatné trávení
· větší únava
· kožní problémy (akné, ekzémy)
Mezi pozdější příznaky infekce bakterií Helikobakter pylori patří říhání, bolest v oblasti žaludku, zápach, který pochází ze žaludku, pálení žáhy, hořká pachuť v ústech a pocit tlaku v žaludeční oblasti. V případě, že u sebe zaznamenáte tyto příznaky, s návštěvou lékaře opravdu neotálejte.
Nejúčinější prevencí je zdravá životospráva: dostatek pohybu, odpočinku, tekutin a minimum stresu. Zařaďte do svého jídelníčku více brokolice, česneku, medu a zeleného čaje. V případě, že už je váš žaludek bakterií infikován, nabízí se 2 způsoby léčby. Prvním z nich je užívání 2-3 typů antibiotik, které však mohou mít i velmi nepříjemné vedlejší účinky. Druhým způsobem léčby je léčba přírodními prostředky, mezi kterými se nejlépe osvědčila Chioská masticha.
Na infekci bakterií Helikobakter pylori se nejlépe osvědčili rakytníkový olej, syrová brokolice, "dračí krev" a Chioská masticha. Podle dotazníků zaznamenali ti, kteří na léčbu této infekce použili právě mastichu, úlevu již po 1 týdnu užívání. V případě pokročilejší fáze infekce bylo nutné podstoupit 1-2 měsíční ozdravnou kúru, po které došlo k úplnému zničení bakterie Helikobakter pylori.
Pryskyřice z keře řečíku lentišku (Pistacia lentiscus) pochází z řeckého ostrova Chios a její léčivé účinky znali již ve starověkém Římě. Kromě léčby infekce bakterií Helikobakter pylori se používá také při léčbě Crohnovy nemoci, žaludečních nebo dvanáctníkových vředů, pálení žáhy, aterosklerózy a zánětu žaludku. Masticha pomáhá také s vysokým cholesterolem a stimuluje činnost tlustého střeva. Působí antibakteriálně, antimykoticky a antisepticky. K dosažení co nejlepších účinků nakupujte jen pravou Chioskou mastichu, kterou seženete na www.mastichashop.cz. Jedná se o autorizovaného prodejce originální Chioské mastichy pro ČR.