Raymond Moody je legendou. Jeho práce na poli zážitků blízké smrti jsou notoricky známé a dalo by se až podotknout, že zlidověly. Kniha Život po životě, kterou vydal ještě při vysokoškolských studiích, ho vyšvihla na výsluní zájmu. Kniha se stala celosvětovým bestsellerem, ukazovala pravdu takovou, jaká byla. Moody v knize Paranormální svět popisuje cestu, kterou musel ujít, nežli se mohl pustit do sepisování. Byla svým způsobem svízelná. Otec, cholerický a pedantský lékař, si přál, aby jeho syn kráčel v jeho šlépějích. Raymond Moody skutečně nastoupil na lékařskou fakultu, po jejím ukončení nastoupil jako vyučující na universitu a setkal se s prvními zážitky blízkého setkání smrti. Nastoupil do další školy a začal tyto zážitky sbírat a nahrávat na pásky. Na univerzitě proslul jako „doktor smrt“, protože se neustále zajímal o problematiku klinické smrti. Kupodivu se v lékařských kruzích nesetkával s odmítnutím, ale s pochopením. Dle Moodyho měli lékaři s popisovanými zážitky u svých pacientů bohaté zkušenosti.
Po sepsání Života po životě se stala z Moodyho celebrita. Jeho poštovní schránka přetékala dopisy od lidí, kteří měli s podobnými zážitky vlastní zkušenosti, a Moodymu se jeho výzkum den ode dne čím dál víc potvrzoval. Ovšem až doposud Moody odmítá, že by v knize Život po životě dokázal, že existuje život po životě. Dle jeho přesvědčení nevyložil jediný důkaz, který by pokračování života po smrti dokazoval. Jen dával náznak možnosti. Dle některých lékařů jsou Moodym popisované stavy důsledkem nedostatku kyslíku v mozku při zkolabování organismu. Halucinace během klinické smrti jsou právě jen halucinacemi, nikoliv nábožným vytržením z pozemského života. Toto tvrzení je ovšem jemně podkopáváno skutečností, že popisované zážitky jsou téměř identické.
Raymond Moody v knize popisuje nejen úspěchy, ale i neúspěchy, které naplnily jeho život. Při sepisování další knihy o problematice zážitků blízké smrti se Moodymu zhoršovala doposud neidentifikovaná nemoc štítné žlázy, která navozovala Moodymu ohavné stavy beznaděje, deprese, až sebevražedných choutek. Při autorském turné u druhé knihy se Moodymu zhroutil svět, media byla zahlcena válkou s Irákem, jeho nově vydané knihy si nikdo nechtěl všímat a tak, vybičován nemocnou štítnou žlázou a stresem, spolykal Moody prášky a při telefonování s přítelem čekal na smrt. Při jeho záchraně dostal se Moody do stavu klinické smrti a sám, na vlastní kůži, si prožil dříve jen popisované. Poté mu byla nemoc diagnostikována a Moody se mohl oddat trochu klidnějším stavům svého zdraví.
Během přednášek dostal se Moody k problematice regresí, tedy cest do minulých životů za pomoci hypnózy. Toto jím dříve vysmívané téma stalo se mu nyní předmětem naprosté fascinace a horečného studia. Moody o sobě neustále tvrdí a tvrdil, že je vědcem, zkoumajícím a analyzujícím. Na jeho práci je toto přesvědčení znát. Rád se vzdává bludů, ale přesto stále zůstává v oblastech zkoumání, které by jiní vědci označili za blouznění. A právě Moodyho vědecké přesvědčení a nadšení, dává jeho práci lesk hodnověrnosti. Skutečně se nejedná o výmysl, kalkul, ale o nauku faktů, pozorovaných dějů. Moody se v knize Paranormální svět ptá, zda je skutečné jen to, co lze změřit, na co si lze sáhnout. Není, jak správně odpovídá. Svět je nádherně tajemný, skrývá nekonečné možnosti, nekonečné zákruty, za které můžeme nahlédnout všichni, ale málokdo se k tomu odhodlá. Raymond Moody se odhodlal a patří mu za to velký, převeliký dík.
Světově proslulého amerického lékaře Raymonda Moodyho čeští čtenáři dávno dobře znají. Jeho nejnovější kniha je fascinující autobiografií, v níž autor vyprávěním o svém dětství, komplikovaném vztahu s otcem, o studiích a zájmu o posmrtný život a slavné „zážitky blízké smrti“. S nebývalou otevřeností píše o svých zdravotních problémech, které ho přivedly téměř k sebevraždě, o svých nezdařených manželstvích i o setkáních s mnoha známými osobnostmi.
http://www.bux.cz/knihy/123121-paranormalni-svet-muj-zivot-venovany-hledani-zivota-po-zivote.html
Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub